İçeriğe geç
Anasayfa » Ticaret Odası!

Ticaret Odası!

Derneğimizin Bergama Ticaret Odası Ziyareti.

Dernek yönetim kadromuz 21 Aralık tarihinde Bakırçay Bölgesi’nin köklü stk’larından Bergama Ticaret Odası’ndaydı. AÇEV’in 9-12 Aralık tarihlerinde yürüttüğü çalıştaya yaptığımız katılımda edindiğimiz birikimleri taze taze birileriyle paylaşmak istedik. Müthiş doğru adres seçmişiz. Katıldığımız çalıştay sonrası savunuculuk faaliyetlerimize hız vermemiz gerekiyordu. Bu doğrultuda da Bergama Ticaret Odası Başkanlığı’ndan randevu talep ettik. Yönetim adına randevu talebimizi kabul eden Başkan Fikret Ürper’le çalıştay’da edindiğimiz birikimleri paylaştığımız bir görüşme yaptık. Görüşme boyunca bizi ilgiyle dinledi ve dersine sıkı çalışmiş biriyle görüşme yapmak bize çok keyifli bir görüşmenin içinde olduğumuzu hissettirdi. Derneğimizin İlçemizde yaptığı etkinlikleri anlattığımız bir girişle görüşmemiz başlamıştı. Babader’in Bergama Ticaret Odası’yla işbirliği içinde yapabileceği çalışmaların neler olacağı üzerinde durmamızla da görüşmemize devam ettik. Final öncesinde de Çocuk yaşta evlilik, Akraba evliliği konularında bilimsel düşüncelerimizi birbirimize aktardık. Bu konularda farkındalık oluşturmak ve duyarlık geliştirmek adına faaliyet alanımız olan Bakırçay bölgesinde bir kampanya planlama kararını ne mutlu ki görüşmemiz sırasında aldık. Dernek olarak bir dosya hazırlama sözü verdik, bu sözü tutacağız🥰

Umuyoruz ki bu konuda duyarlığını derneğimizle paylaşan, ya da Bergama Ticaret Odası’nın kapısını çalarak kampanyamızı güçlendirecek çok daha fazla paydaşla birlikte hareket edeceğiz.

Bu kampanya sayesinde de çocuk yaşta evliliklerin ortaya çıkardığı sorunların, akraba evliliklerinin sebep olduğu olumsuzlukların yaşanmayacağı, bir nesilin sağlıklı gelişim göstereceği, bir çocuğun, kendi çocukluğunu hep çocuk kalarak yaşamasını birlikte göreceğiz.

Randevu talebimize olumlu yanıt veren Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper’e Logomuzun yer aldığı “İlk İş Babalık” sloganını yazdırdığımız bir plaket hediye edip, görüşmemizi tekrar bir araya gelmek üzere sonlandırdık.

Bulunduğumuz süre içinde sergilediği misafirperverlik, ufkumuzu genişleten, çalışma motivasyonumuzu yükselten desteği için tekrar sizler önünde Bergama Ticaret Odası’na teşekkür ediyoruz..

Ülkemizdeki her 1000 evlilikten 84 tanesinin akraba evliliği olduğunu biliyor muydunuz?

Peki bu akraba evliliklerinin yüzde 46’sının hala/dayı amca / teyze çocuklarıyla yapıldığına inanabiliyor musunuz?

Sırf 2020 yılında yapılan 1000 evlilikten 34’ünün akraba evliliği olmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Çocuk yaşta evliliklere hayır!

Akraba evliliğine hayır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.