İçeriğe geç
Anasayfa » Evliliği Çare Olarak GÖRME!

Evliliği Çare Olarak GÖRME!

İlgili babalar huzursuz ve şiddet olan bir ev ortamının çocukları istemedikleri tercihler yapmak zorunda bıraktıklarını bilir.

Uzmanlar aile içi şiddet, aile içi cinsel istismara maruz kalma, baskı, çocuğun gereksinimi olan sevgi ve huzur ortamının olmamasının çocukları bu durumdan kurtulmak için evliliği çare olarak görmelerine yol açtığını belirtiyor.*

AÇEV olarak, çocukların gelişimlerini ve iyi olma hallerini olumsuz yönde etkileyen her türlü ihmal ve istismarın önlenmesinde temel aktörlerden biri olarak babaların rolü ve önemine dikkat çekmek amacıyla Çocuk Yaşta, Erken ve Zorla Evliliklerin Önlenmesi Programı kapsamında sürdürdüğümüz çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Babalık rolleri üzerinden erkeklerin dönüşümünün hedeflendiği ve erkek ağırlıklı hedef gruplara odaklanan projede, geniş kapsamlı bir müdahale programı, eğitimler, farkındalık seminerleri, kampanya ve iletişim çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

*Çocuk Yaşta, Erken Ve Zorla Evliliklerin Sağlık Riskleri Ve Sonuçlarına Çok Sektörlü Yaklaşım Raporu / UNFPA 2020, Sayfa 24, Ergin, 2018

UNFPA Turkey UN Women Turkey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.